PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823398}
4,6 10 742
oceny
4,6 10 1 10742
Monster Hunter
powrót do forum filmu Monster Hunter

Kompletnie zmarnowany potencjał, pierwsza połowa filmu jest nużąca i nie da jej się oglądać bez przewijania. Choreografia scen walki między ludźmi jest gorsza niż w przeciętnym chińskim filmie o kung fu. Postaci są tak nijakie że nie budzą żadnych emocji, no może poza azjatą który przynajmniej trochę się wyróżniał. Momentami cgi które powinno być mocną stroną filmu z tego gatunku kuleje i widać "plastikowość" efektów, zwłaszcza w końcowych walkach było widać tanie zabiegi montażowe. No i ta końcówka... Film kończy się jakby ktoś spalił conajmniej 10 minut taśmy i nie był w stanie nic już z niej odratować. Urwany film jak po burzliwej imprezie. Jak to mówił klasyk "zdecydowanie odradzam państwu oglądania tego beznadziejnego filmu"

ocenił(a) film na 2
mikikulesza

Przy Monster Hunter takie filmy jak Mortal Kombat czy nawet adaptacja Dooma wydają się o dwie klasy wyżej

użytkownik usunięty
mikikulesza

Doom przy tym to solidne kino :)
Strasznie mnie to zawiodło, można było do świata gry wpleść jakąś fabułę, a tutaj...mocne MEH

mikikulesza

Mnie się marzy Horizon zero dawn, i chociażby Nolan.

ocenił(a) film na 2
danielkirej

>chociażby Nolan xdd
Dodaj jeszcze że muzykę powinien zakomponować chociażby Hans Zimmer

mikikulesza

A co ty byś chciał? Przecież sama gra jest słaba.I polega na polowaniu.Wow. Z tego się nie dało zrobić dobrego filmu. A ten akurat jest niezły.Taki 6/10. Chociaż pewne element to 5.

ocenił(a) film na 2
toyminator

Tyle że ten film prawie w ogóle nie odnosi się do fabuły gry, zamiast pokazać historię świata monster Hunter na siłę wepchali motyw współczesnej armii i w tym główną bohaterke. Gdyby film skupił się na postaciach z krainy potworów zamiast wciskać na siłę motywy z podróżami między światami mógłby coś z tego jeszcze wyjść. A tak dostaliśmy pustą wydmuszkę udającą drewczowca.

ocenił(a) film na 9
mikikulesza

Nie wiem czemu tak jedziecie po filmie. Jak dla mnie rewelacja. Dużo akcji fajne potworki, świetni aktorzy. Naprawdę dobry film.

ocenił(a) film na 2
Gandzia29

Chyba wypaliłeś 29 gramów gandzi przed seansem albo oglądaliśmy inne filmy

ocenił(a) film na 9
mikikulesza

moze mamy inne gusta :)

ocenił(a) film na 8
mikikulesza

"zdecydowanie odradzam państwu oglądania tego beznadziejnego filmu"

Dobrze, że najpierw obejrzałem film a dopiero później tu wszedłem.

ocenił(a) film na 2
Pentium_D

Każdy ma inne gusta jak pisał wyżej gandzia29, jeden lubi placki inny befsztyki. Dla mnie było zbyt wiele nielogiczności nawet jak na film sci fi. No i zakończenie zabiło kompletnie jakiekolwiek pozytywne emocje związane z tą ekranizacją

ocenił(a) film na 8
Pentium_D

dokładnie, mnie się podobał a i znajomym też.Taki miły akcyjniak przygodowy, z dobrymi efektami i humorem.Gra aktorska też dobra.

ocenił(a) film na 1
romek_krakow

To tam była jakaś gra aktorska? Noo chyba, że masz na myśli te pajęczaki.... ;) :P

ocenił(a) film na 4
mikikulesza

Bez przesady... Potencjału ten film za wielkiego nie miał. Gra polega tylko na epickich pojedynkach z monstrami. Żeby wycisnąć z takiego materiału coś więcej, trzeba by było utalentowanego reżysera i ze 200 milionów budżetu (chociaż pisząc te słowa w sumie to zaświtało mi Mad Max Fury Road z potworkami zamiast pustyni :) )

Paul W.S. Anderson nigdy nie był utalentowanym twórcą. To wyrobnik (i to bardzo ograniczony), który odnalazł się w kręceniu niskich lotów filmów dla pewnej konkretnej mało wymagającej publiki. Ostatni jego udany film pochodzi jeszcze z lat 90., więc nikt nie powinien spodziewać się po takim kimś dobrego filmu.

ocenił(a) film na 2
Freeman47

Masz napewno rację co do reżysera. Ja mam wrażenie że trochę miałem za duży hype na ten film i przez to się mega zawiodłem. Trochę grałem w mh i oczekiwałem czegoś naprawdę epickiego, a jedyne co w tym filmie było epickie to robienie ku**y z logiki niestety. Jakbym podszedł do tego z innym nastawieniem może i bym dał te 4-5

ocenił(a) film na 4
mikikulesza

Ogólnie ekranizacje gier stoją w tym samym miejscu, co stały 25 lat temu - nikt nie wie, jak je nakręcić, jak się zabrać, jaką dać konwencję i do kogo mają być adresowane. Kilka lat temu pojawił się płomyk nadziei w postaci Assassin's Creeda i Warcrafta - oba filmy dysponowały pokaźnymi budżetami, miały dobre ekipy filmowe i dobrych aktorów w obsadzie, no i kręcili je z ambitnymi planami. Oba filmy poniosły też klęski, gdy się ukazały i znowu dały znak producentom, że nie ma co zabierać się za gry.

Na razie nie wygląda, by miało co cokolwiek zmienić w tej sprawie. :/

ocenił(a) film na 2
Freeman47

Niestety prawda. Mega liczyłem na drugą część Warcrafta a mimo ogromnych akcji w Azji gdzie ludzie chodzili na film po 5 razy producenci nadal byli stratni... Może trzeba zacząć samemu pisać fanowskie scenariusze i za parę lat samemu zrobić porządny kasowy film o jakiejś grze wideo

ocenił(a) film na 4
Freeman47

Ten reżyser dał pierwszego "Mortal Kombat" i "Ukryty Wymiar" więc nie do końca był takim wyrobnikiem. Może się nim stał, ale kiedyś potrafił kręcić fajne i wartościowe filmy.

Freeman47

Właśnie skończyłem oglądać i to takie mocne 2+/10. Co do reżysera - Mila to jego małżonka, więc nic dziwnego, że grała w połowie jego filmów główną postać. XD

ocenił(a) film na 4
mikikulesza

tu nawet cycki nie uratowały choć odrobiny napięcia. Ta ich poprawność... Blee

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones