PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823398}
4,6 10 742
oceny
4,6 10 1 10742
Monster Hunter
powrót do forum filmu Monster Hunter

Jestem właśnie po seansie.
I co mogę o tym filmie powiedzieć jako gracz - i skłaniam się raczej w kierunku starszych produkcji niż rozbuchanego Worlda.
Filmy na podstawie - czy to gier, komiksów, książek itp - przyzwyczaiły nas do tego, że najczęściej reżyser widział tylko okładkę a wszystkiego - czyli ogólny zarys - poznał z wikipedii i już dziabamy film. I zwykle wychodziło z tego poplątanie z pomieszaniem , czyt. dziadostwo.
Tutaj w sumie poniekąd fabularnie to też dziadostwo ;) ale mimo wszystko Anderson pojęcie o grze miał.
Diablos i Rathalos to mistrzostwo, żywcem wyjęte z gry.
Pozostałe stwory również, nie znam tylko tego ostatniego także do niego się nie odniosę.
Ogólny wygląd huntera i jego broń również świetna. Bałem sie, że będzie biegał tylko z łukiem, ale jak wyciągnął GS z Tigrexa no to się podnieciłem :D
Późniejsze twin swordy i hunter axe też robiły robotę.
Zauważyłem też kilka smaczków w kierunku graczy jak ułamany róg Diablosa czy strzał Paintballem. No i Palico. Ten to mnie dopiero rozwalił :D

Jednakże w tym wszystkim nie gra to mieszanie obydwu światów. Takie to było fascynujące jak animus w serii AC. Po co, na co ?
Odkąd gram w MH a są to grube lata miałem w głowie setki pomysłów na ekranizację filmu i sam bym napisał lepszą fabułę. A już z czyjąś pomocą to wgl byłoby growe arcydzieło.
Ta Jovovich jest tutaj wgl niepotrzebna. Wystarczyło wykreować świat i tyle.
Jednakże scena jak Łowca tłumaczy wizualnie jak powalić Diablosa była całkiem fajna :)

O potworkach już powiedziałem parę dobrych słów, co więc nie grało wg mnie poza już wspomnianą bezsensowną fabułą ?
Zrobienie z Rathalosa jakiegoś bóstwa.
Ok jest on ikoną gry, ale nie był wcale taki potężny jak powyższe jego formy.
Brakowało mi tutaj czegoś takiego gdy dwa stwory napadają na siebie. Wyobrażacie sobie tę walkę Rathalos vs Diablos ? Wow.
Zróżnicowanie broni było ok, ale kostiumy Hunterów kiepskie. Wyglądali jak jacyś berserkerzy ubrani w byle jakie łachy.
Ponownie powinno się puścić oko w stronę fanów i dać im zbrojki z gry. To byłoby coś - hunter w zbroi z Garugi, Zinogry czy Kirina. Oj byłoby.
Nie gra też malutki rooster potworów :/
Tylko dwa konkretne i pozostałe podrzędne. Szkoda.
Ale największy błąd...
Taki najpoważniejszy...
To taki:
Gdzie kurna jest Tigrex !!! Jak można o nim było zapomnieć !!!
Rozumiem Rathiana, Kutku, Shen Gaoren, Narga czy inne , ale Tigrex ???
No mam nadzieję, że jak powstanie cz2 to się Anderson zrehabilituje i dowali Tigrexem, Nargą, Rathianem, Teostrą albo Luną, a może i na jakiegoś Elder Dragona znajdzie się miejsce - Fatalis :O
No i nad fabułą można by popracować, żeby nie była taka bezsensowna.

Oficjalnie takie mocne 6+/10
Fabuła z 4/10
Potworki 10/10
Broń łowców 9/10
Palico 10/10 :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones